Veľký Meder okolie

Dunajská cyklomagistrála

Patrí medzi najobľúbenejšie cyklotrasy v strednej Európe a zároveň je najfrekventovanejšia cyklistická trasa v Európe. Na Slovensko dunajská cyklotrasa prechádza hraničným prechodom Berg – Bratislava. Vedie po hrádzi Dunaja cez Petržalku. Za Bratislavou nájdete hlavne korčuliarov, povrch hrádze je až po Gabčíkovo asfaltový. Dunaj sa tu riadne rozširuje vďaka Hrušovskej zdrži – súčasti vodného diela Gabčíkovo. Z Bratislavy po pravej strane rieky prechádza trasa mestskou časťou Čunovo popri areáli vodných športov.

Dunajská cyklocesta je súčasťou cesty Eurovelo 6 ktorá vedie od Atlantiku z mesta Saint-Brévin-les-Pins vo Francúzku a na Dunajskú cyklocestu sa pripája v nemeckom meste Tuttlingen. Od mesta Tulcea pokračuje pobrežím Čierneho mora až do mesta Constanta.Väčšinou vedie po vedľajších cestách s malou premávkou alebo po cyklocestách. Prevažne je povrch asfaltový. Krátke úseky bez asfaltky sú za sucha dobre prejazdné, ale za dažďa sa na týchto cestách tvoria kaluže a bez blatníkov sa môžeme dobre zašpiniť. Pri veľkej vode môžu byť niektoré úseky uzavreté, vtedy je potrebné použiť obchádzky.

Na Slovensku prechádza Dunajská cyklotrasa hraničným prechodom Berg a môže byť výborným tipom pre vašu dovolenku na Slovensku. Vedie po hrádzi Dunaja smerom k Prístavnému mostu. Od prístavného mosta pokračuje cyklistická trasa po oboch stranách Dunaja, resp. Vodného diela Gabčíkovo po obec Vojka nad Dunajom na pravej strane vodného diela Gabčíkovo. Z Gabčíkova už pokračuje trasa do Medveďov a Komárna iba po pravom brehu Dunaj. Dunajská trasa vedie väčšinou po hrádzach a účelových komunikáciách pozdĺž Dunaja. Aj keď je nenáročná, pohyb po nej sa sťažuje pri veternom počasí.

Dunajská cyklistická cesta je na území Slovenska dlhá 168 km. 
Cykloturistika môže byť zaujímavím tipom pre rodinnú dovolenku na Slovensku.

Poznáte termály Veľký Meder?
1) Ideálne miesto pre liečenie pohybového ústrojenstva.
2) Ideálne miesto pre cyklistov, rodiny s deťmi a dôchodcov. Najviac slnečních dní na Slovensku Vám vždy zpríjemní Vašu dovolenku vo Veľkom Mederi.
3) Jeden deň si odskočte na výlet do starobylého mesta Gyor, Komárno, navštívte blízke hlavné mestá Budapešť, Bratislava alebo Viedeň.
4) Pobyty, akcie a ubytovanie máte bez sprostredkovateľa za nejlepšie ceny.